• Tel: 0 532 577 73 86
  • Mail: sohoglurasim@hotmail.com /sohoğlurasim@gmail.com
Twitter Facebook

Ürünler

AFRODİT BÜSTÜ - 4 - BUST OF APHRODİTE

AFRODİT BÜSTÜ - 4 - BUST OF APHRODİTE

  • Fiyat: 350 TL

AFRODİT BÜSTÜ - 4 - BUSBUST OF APHRODİTHE

KOD : BST-02

YÜKSEKLİK : 67 cm.

MALZEME : Sertleştirilmiş,elyaflı,alçı döküm.Darbelere dayanıklı.

(Polyester döküm fiyatı 500:TL.)

KARGO : Adrese teslim,alıcı tarafından ödenir.

İLETİŞİM TLF : 0532 577 73 86T OF APHRODİTE

 

   AFRODİT veya Aphrodite                                                                                                                         (VENÜS)

 

Yunan mitolojisinde aşk ve güzellik tanrıçasıRoma mitolojisindeki ismi Venüs'tür.Afrodit'in doğumu üzerine iki efsane vardır. Homeros tanrıçanın Zeus ile Okenos kızı Dione'den doğduğunu söylerken, HesiodosTheogonia’da bu tanrıçanın denizin köpüklü dalgalarından doğduğunu söyler. Kronos, kral babası Uranos'u devirirken, bir orakla babasının cinsel organı keser.Kesilen organ denize düşer ve oluşan köpüklerden Afrodit doğar.

 

Aphrodite altın sıfatıyla çoğu yerde karşımıza çıkar. Tanrıça için çoğunlukla kulanılan sıfatlar işveli, cilveli ve gönül alıcıdır. Sevgiyi, sevişmeyi simgeleyen tanrıça, çoğu yerde oğlu Eros ile görünmektedir. Ancak Eros Hesiodos’a göre oğlu değildir ve Afrodit'in alayına daha sonra katılmıştır. Bunun yanı sıra tanrıçanın alayında güzelliği, zerafeti ve bereketi simgeleyen KharitlerHoralar ve Hymenaios yer almaktadır.Afrodit ölümlü ve tanrı birçok kişiyle birlikte olduysa da, sadece tanrı Hephaistos ile evlenmiştir. İstemeyerek yaptığı bu evlilik boyunca tanrıça kocasını Ares ile aldatır. Diğer önemli tanrı sevgilisi ise Hermes'tir. Bu beraberliğinde Hermaphroditos doğar. Bunun yanı sıraAdonis ve Ankhises ile ilişkileri vardır. Anknises'ten olan çocuğu Aeneas ve diğer tanrı çocuğu Eros en ünlü çocuklarıdır.