• Tel: 0 532 577 73 86
  • Mail: sohoglurasim@hotmail.com /sohoğlurasim@gmail.com
Twitter Facebook

Ürünler

TANRILAR (YUNANLI YEDİ KRAL)

TANRILAR (YUNANLI YEDİ KRAL)

  • Fiyat: 5500 TL

 

BOYUT : (110X55) cm.

TANRILAR 
Menelaus
Menelaus, sarayında aldığı bir misafir tarafından tatlı karısı Helen'den soyulmuş olan Sparta'nın kralıdır . Onun uğruna, ikna veya zorla Helen'in ve ayartan Paris'in tüm misafirperverlik yasalarını çiğnemesinin Spartalı mülkünün restorasyonunu talep etmek için Truva'ya benzeri görülmemiş boyutta bir filo yol açtı .
Paris
Bugün Çanakkale ili sınırlarında yer alan antik Truva (Troia) kralı Priamos ile Hekabe'nin oğludur ve diğer adı "Aleksandros"tur. Paris doğduktan sonra onu İda dağına bırakırlar. Ancak dişi bir ayı bebeği emzirir. Sonra da bir çoban yanına alır ve büyütür.Rivayete göre "Paris" savaş sırasında Truva'nın düşmesine sebep olacak kehanetlerden birinin yerine gelmesi sonucunda Herakles'in okunun omzunu sıyırması fakat üzerindeki Hera'nın kanı olarak bilinen zehrin vücuduna yayılması sebebiyle ölmüştür.
Diomedes 
İlyada destanındaki Akhalı kahraman.Aitolia asıllı Argos prenslerindendi. Truva savaşına katıldı, Athena’nın himayesiyle birçok başarı kazandı. Odysseus ile birlikte Akhilleus’u bulmak için Skyros’a, daha sonra da Philoktetes’i aramak için Lemnos’a gitti.Yine Odysseus ile birlikte Truva’daki Palladion’u (tanrıça Athena’nın kutsal heykeli) çaldı. Hektor ve Aineias’a karşı savaştı, Afrodit’i yaraladı ve Akhilleus’un cesedini korudu.
Odysseus
Odysseus en çok Truva Atı'nın arkasındaki beyni olarak bilinir.Odysseus Ithaca'nın kralıydı ve Troia Savaşı'nda Agamemnon Kralıyla savaşmaya gittiğinde eşi Penelope'yi ve yeni doğan oğlu Telemachus'u terk etti. Savaşın kendisi on yıl sürdü ve Odysseus dev bir at inşa etmek, içinde otuz kişiyi gizlemek ve Truvalılara teslim bir armağan olarak sunmak için yaratıcı bir düşünceyle geldiğinde sona erdi. At kentin duvarları içine çekildiğinde, adamlar Truvalılar uykuda kalana kadar beklediler ve Yunan ordusunun kapılarını açtı ve savaşı kazanmak için.
Nestor
Neleos ile Khloris’in en genç oğlu. Herakles onun onbir kardeşini öldürdüğü zaman sadece o kurtuldu ve babasının yerine Pylos kralı oldu.
Akhilleus
Yunan mitolojisinin en önemli kahramanlarından biri olan Akhilleus, bir ölümlü olan Teselya kralı Peleus ile su tanrıçası olarak bilinen Thetis’in oğludur.Başkomutan Agamemnon, Yunan kahramanı Akhilleus’un savaş ganimetinden payına düşen Briseis adlı güzel tutsak kadını kendisine vermesini ister. Akhilleus, kendi payına düşen kadından yoksun bırakılmayı reddeder. Silahlı halk toplantısında bu istek kendisine bildirilince, Akhilleus, Agamemnon’a ağır küfürler eder. Akhilleus’un Agamemnon’a karşı öfkesinin asıl nedeni; hakkının bu şekilde gasp edilmesidir. Kendisi hiçbir çıkar gütmeden savaşır, didinir ama payı başkomutan alır.
Agamemnon
Yunan mitolojisinde Miken kralı olarak geçen Agamemnon, Atreus ile Aerope’nin oğlu ve Sparta kralı olan Menelaos’un da kardeşidir. Truva Savaşı’nda ordunun başına geçerek askerleri yöneten de Agamemnon olmuştur.Agamemnon, kralların kralı olarak da geçer. Mitoloji anlatılarına göre Zeus; Aiakos Ocağı’na güç, Amythaon Ocağı’na bilgelik, buna karşın Atreus Ocağı’na (Agamemnon’un soyu) ise, zenginlik vermiştir.Dillere destan bir zenginliğe sahip olan Agamemnon, Mykene, Korinth, Kleonae, Orneiae, Arathyrea, Sikyon, Hyperesia, Gonoessa, Pellene, Aigion, Aigialos ve Helike krallarının tamamından, üzerinde yaşadıkları topraklar ve denizler için vergi almaktaydı