• Tel: 0 532 577 73 86
  • Mail: sohoglurasim@hotmail.com /sohoğlurasim@gmail.com
Twitter Facebook

Ürünler

ZEUS BÜSTÜ - BUST OF ZEUS

ZEUS BÜSTÜ - BUST OF ZEUS

  • Fiyat: 350 TL

ZEUS BÜSTÜ - BUST OF ZEUS

KOD : BST-10

DURUMU :Birebir orjinal kopyasından kalıp alınmıştır..Bronz döküm orjinali Berlin Müzesi'ndedir. 

YÜKSEKLİK :60 cm.

MALZEME : Sertleştirilmiş,elyaflı,alçı döküm.Darbelere dayanıklı.

(Polyester döküm fiyatı:500 TL.)

KARGO : Adrese teslim,alıcı tarafından ödenir.

İLETİŞİM TLF : 0532 577 73 86

 

 

Zeus ..... "Tanrıların ve İnsanların Babası" Yunan mitolojisinden güçlü ve önemli tanrıdır. Gökyüzünün, şimşek ve gök gürültülerinin tanrısıdır. Çoğu zaman elinde bir şimşek ile resmedilmiştir. Bereket ile özdeşleşmiştir, yağmur ondan beklenir. Titan Kronus'un ve eşi Rheia'nın oğludur. TanrıçaHera'nın kocasıdır. Simgesi şimşeğin yanında boğa, kartal ve meşe ağacıdır. Aynı zamanda tanrıların kralı olduğu için taht ve asa ile de sık sık betimlenir.

En bilinen özelliklerinden biri çapkın oluşudur. İstediği her şeyin şekline girebilen Zeus'un Leda için kuğu, Antiope için satir, Aegina için ateş, Danae için altın yağmuru, Alkmene için kocasının kılığına, Hera için guguk kuşu, İo için bulut,Europa için boğa oluşu kudretine en iyi örnektir. Ölümlü ölümsüz herkese aşık olabilen tanrıların tanrısı Zeus'un gözdesiGanimedes adlı bir çobandır. Çapkınlığı yüzünden eşi Hera tarafından sürekli takip ettirilmektedir.

 

Babası olan Titan Tanrı Kronos'u diğer Olimpos tanrılarının yardımıyla yeraltına hapsetti.Sonra Atlantisliler Tanrı Zeus'un takipçilerini (Yani Yunanları) ellerinde olmadan (Çünkü onlara tuzak kurulmuştu) yok ederek Olimposlu tanrıların gücünü azaltıp Kronos ve yanındaki diğer Titanları serbest bıraktılar